Božić u Vrapču
Radionica „Božić u Vrapču“ etno skupine 3.b i 3. c razreda, a u organizaciji učiteljica Gordane Ptičar i Vesne Delišimunović, bila je osmišljena tako da je obuhvaćala priču i razgovor o božićnim običajima u Vrapču nekad i sad, izradu plakata „Običaj Božića“, izradu nakita za bor na način kako su to nekad radili naši stari te sudjelovanje na sajmu u Župi Crkve svete Barbare.
Uskrs u Vrapču
Radionica "Uskrs u Vrapču", u organizaciji profesorica I. Smeh i T. Raić-Ergović, bila je osmišljena tako da je jednim dijelom obuhvaćala priču i razgovor o uskrsnim običajima u Vrapču nekad i sad, a drugim dijelom načinom oslikavanja pisanica koje se u narodu zove "grecanje".
Cilj prvog dijela radionice bio je upoznati učenike s poviješću i tradicijom kraja u kojem žive, s davnim običajima koje danas njeguju samo rijetki i kojima prijeti zaborav, pružiti im zanimljive podatke iz povijesti njihovog zavičaja i osvijestiti potrebu za očuvanjem tradicije i lijepih narodnih običaja.
Stoga smo pozvale gošće iz KUD-a iz Gornjeg Vrapča, gospođe Maricu Smeh i Barbaru Žučko koje su došle u narodnim nošnjama i donijele sa sobom košare pune predmeta vezanih uz bojanje jaja, ali i makovnjaču i orehnjaču te domaći kruh i šunku kojima su nas na kraju počastile.
Priča o lanetu
Jednog je dana moj kum krenuo u šumu brati gljive i naišao na mladunče srne. Imalo je slomljenu nogu. Lane je bilo tako slatko, nježno i maleno. Kum je znao da neće preživjeti tako samo i bez majke pa ga je uzeo u naručje i odnio kući. Odmah je otišao s njim k veterinaru koji ga je zadržao dva dana na liječenju, a zatim ga je uzeo na brigu i njegovao do potpunog izlječenja. Lanetu je dao ime Beba.