Korisničko ime unijeti bez @skole.hr

Prijaviti se mogu svi koji posjeduju AAI@EduHr elektronički identitet.

Listopad - mjesec knjiga i knjižnica!

1 1 1 1 1 5.00 (Glasova: 1)

library copy

   Svake godine  listopad je mjesec posvećen knjigama i knjižnicama pa ćemo 26.listopada obilježiti Međunarodni dan školskih knjižnica. Međunarodna udruga školskih knjižničara (IASL) ove je godine odabrala temu: “Školske knjižnice su zakon: živimo ih, učimo i volimo“. Na zadanu temu izrađuju se plakati i straničnici te provode brojne aktivnosti u školskim knjižnicama.

  Mjesec hrvatske knjige obilježava se od 15.listopada do 15.studenoga. Tema je povezana s odlukom Opće skupštine UN-a koja je 2015. godinu proglasila  Međunarodnom godinom svjetlosti i tehnologija zasnovanih na svjetlu. I ovogodišnji Nacionalni kviz za poticanje čitanja u organizaciji Knjižnica grada Zagreba odnosi se na temu SVJETLOST. Izvori znanja su knjige Mali fizičar i 77 kuhinjskih pokusa te on-line  referentna zbirka pa rješavanje zadataka u kvizu integrira područja fizike, hrvatskog jezika, informatike i knjižnice.

PričoPetak u knjižnici

1 1 1 1 1

  oraško1  Ove školske godine u knjižnici se provodi projekt „PričoPetak“ namijenjen svim učenicima 1. i 2. razreda koji nemaju produženi boravak (jer oni u boravcima imaju Malu čitaonicu). Osim prvih i drugih razreda, 2.sat petkom knjižnicu mogu posjetiti i ostali učenici pa u dogovoru s učiteljicama planiramo aktivnosti. Tako se naš prvi PričoPetak danas družio s učenicima 3.c razreda i njihovom učiteljicom Štefanijom Cipriš. Knjižničarka je pročitala “Bajku o Orašku i Mrvici“ Sunčane Škrinjarić, učiteljica je s učenicima razgovarala o tijeku radnje pa smo zajedno napravili plan priče, a nakon sata u knjižnici učenici su tehnikom tuša i flomasterima  (boje – ne boje ) nacrtali motive iz bajke.

oraško2oraško3

Lutkarska predstava: Šale, trice, zvrndalice

1 1 1 1 1 5.00 (Glasova: 1)

   lutkeKnjiževnica i lutkarica Jadranka Čunčić Bandov opet nas je razveselila svojom lutkarskom kolaž predstavom Šale, trice, zvrndalice. Predstava je održana 29.11.2016. za učenike prvih razreda koji su uživali i aktivno sudjelovali u predstavi. Bilo je puno smijeha i navijanja, pljeskanja i ijujukanja i svi smo se, kao i svaki put kad nam u goste dođu lutke, dobro zabavili. Ovaj put i mi smo imali jedno iznenađenje za književnicu – učenici 4.a i njihova učiteljica Ružica Tretinjak pripremili su svoju predstavu prema igrokazima Jadranke Čunčić Bandov i razveselili je svojom izvedbom.

Srca u knjižnici

1 1 1 1 1 4.71 (Glasova: 14)

srca

    Danas je knjižnica puna srca. Ima tu srdaca za Valentinovo kojima su učenici ukrašavali straničnike, ali i  jedno zajedničko veliko darežljivo srce onih koji su darovali svoje slikovnice za bolnice, vrtiće i druge ustanove koje brinu o djeci.

Izbor najdraže slikovnice

1 1 1 1 1 5.00 (Glasova: 2)

izbor14

Tijekom cijele školske godine učenici prvih  i drugih razreda produženih boravaka dolazili su jednom tjedno u školsku knjižnicu. Čitali smo i uživali u pričama i ilustracijama, upoznali različite slikovnice, a nakon čitanja učenici su i sami crtali najdraže likove i događaje iz bajki i priča.

Tako su nastajale male razredne i knjižnične izložbe s mnoštvom maštovitih crteža, a djeca su poslije često dolazila u knjižnicu želeći posuditi baš onu slikovnicu koju smo već pročitali.

Ostvaren je  glavni cilj naše zajedničke čitaonice, a to je poticanje čitanja.

Na kraju smo organizirali izbor za najdražu slikovnicu. Ponovo smo se kratko podsjetili slikovnica koje smo čitali, razgovarali o čemu govore, pogledali ilustracije i svaki je učenik mogao dati svoj glas jednoj slikovnici. Ispred slikovnica bile su male glasačke kutije, a kao“glasovi“ poslužili su gumbići koje smo kasnije prebrojali.

Prvi razredi izabrali su tri najdraže slikovnice:

1.E.Horn: Oprostite, jeste li vi vještica?

2.A.Đokić: Nemaš pojma, Grizlijane

3.J.Donaldson: Knjige drage Kuhar Drage

Drugim razredima najviše su se svidjele:

1.M.Kopjar: Plamenko u lovu na mamuta

2.J.Moore: Moja prijateljica ima Downov sindrom

3.A.Đokić: Vitez Željeznog Srca

izbor8izbor10izbor6

 izbor16izbor15

 

Projekt - razmjena straničnika

1 1 1 1 1 5.00 (Glasova: 2)

   I ove školske godine naša knjižnica sudjeluje u Međunarodnom projektu razmjene straničnika. Prijavile su se 4 grupe s ukupno 100 učenika  i učiteljice Snježana Berc, Ivana Benčić, Željka Kljajić, Petra Husinec – Coha i Dora Fazinić tako da su radionice izrade straničnika pune veselih boja i glasova.

   Budući da je 2018.godina proglašena Europskom godinom kulturne baštine dogovorili smo se da na straničnicima predstavimo dio naše kulturne baštine. Prva radionica održana je 15.rujna u školskoj knjižnici, a u međuvremenu smo saznali da su nam škole partneri iz Australije i SAD – a. Veselimo se njihovim radovima i s nestrpljenjem ih očekujemo.

bookm1bookm2

book3

 

Međunarodni dan kulturne baštine

1 1 1 1 1 3.00 (Glasova: 2)

licitari 223. rujna obilježava se Međunarodni dan kulturne baštine. UNESCO- ov Centar za svjetsku baštinu potiče zemlje da čuvaju svjetsku prirodnu i kulturnu baštinu koja je nastala kao rezultat različitih utjecaja i međusobne povezanosti raznih kultura i naroda. Kulturna baština jednog naroda istovremeno je baština cijelog svijeta. Zato UNESCO nastoji podići svijest o važnosti međusobne suradnje svih zemalja kako bi se ta baština očuvala. I mi , iako smo mala zemlja, imamo bogatu i raznoliku kulturnu baštinu koju smo naslijedili od naših predaka, a naš je zadatak da je čuvamo i njegujemo za buduće generacije.

Ovdje su samo neke od ljepota kulturne baštine  RH koje se nalaze na Listi svjetske baštine:

1.Materijalna kulturna baština:

  • ·Stari grad Dubrovnik
  • ·Eufrazijeva bazilika u Poreču
  • ·Povijesni grad Trogir
  • ·Katedrala Sv. Jakova u Šibeniku

2.Nematerijalna kulturna baština:

  • ·Čipkarstvo u Hrvatskoj
  • ·Dvoglasje tijesnih intervala Istre i Hrvatskog primorja
  • ·Festa Sv. Vlaha – Dubrovnik
  • ·Procesija za križen – Hvar
  • ·Godišnji pokladni ophod Zvončara - Kastav
  • ·Umijeće izrade tradicijskih igračaka – Hrvatsko zagorje
  • ·Sinjska alka
  • ·Nijemo kolo – Dalmatinska zagora
  • ·Bećarac – Slavonija
  • ·Klapsko pjevanje
  • ·Medičarski obrt – Sjeverna Hrvatska

Kako smo obilježili Mjesec školskih knjižnica i hrvatske knjige

1 1 1 1 1 1.00 (Glasova: 1)

2b2

 

      I ove godine Mjesec školskih knjižnica - listopad i Mjesec hrvatske knjige (15.10. – 15. 11.) obilježili smo brojnim aktivnostima. Sudjelovali smo u Međunarodnom projektu Bookmark Exchange Project koje svake godine organizira Međunarodna udruga školskih knjižnica (IASL). Moto ovogodišnjeg projekta bio je „Povežimo zajednice i kulture“. Prijavili smo pet skupina učenika (ukupno 100 učenika) i njihove učiteljice Snježanu Berc, Štefaniju Cipriš, Ivanu Benčić, Doru Fazinić, Željku Kljajić i Petru Husinec-Coha, a  škole partneri bile su nam:

1.Osnovna šola Preserje pri Radomljah – Slovenija

2.Hunter Valley Grammar School – East Maitland, Australija

3.The Hamilton and Alexandra College – Hamilton, Australija

4.Washington International School Primary -  Washington, USA

5.Newbridge Heights Public School – Norton, Australija

   Budući da je 2018. godina proglašena Europskom godinom kulturne baštine, dogovorili smo se da na straničnicima predstavimo dio naše kulturne baštine. Prva radionica održana je 15. rujna u školskoj knjižnici, a na drugim radionicama nastali su lijepi straničnici s motivima licitarskih srca, šestinskih kišobrana, vučedolske golubice, kravata… koje smo poslali školama partnerima. Uz straničnike poslali smo i kratku prezentaciju o ljepotama i znamenitostima  Hrvatske i o našoj školi.

4a52c10

4b31c bookm

 

   Iz škola partnera stigli su prekrasni straničnici u obliku bumeranga, gitara, ispisani različitim jezicima, s motivima koala, klokana…pa smo željeli nešto više saznati o Australiji. U školskoj knjižnici organiziran je sat posvećen tom dalekom kontinentu. Pročitali smo australsku narodnu priču Čarobna svirala i naučili što je „poskakujuća Matilda“  koja ima i svoju pjesmu. Pjesma Waltzing Matilda neslužbena je australska himna pa smo je slušali gledajući animirani film. Plakate i prezentacije, koje su o Australiji nakon sata u knjižnici napravili učenici, predstavit ćemo na izložbi u predvorju škole. Sudjelujući u projektu, povezali smo zajednice i kulture i bili dio svjetske kulturne zajednice.

1c4   2b4

    Mjesec hrvatske knjige bio je posvećen enciklopedistici. U suradnji s Knjižnicom Vrapče 3.11. 2017. Novinarska grupa naše škole i učenici 7.c bili su na predavanju „Kako nastaje enciklopedija?“ koje su održali Zdenko Jecić i Cvijeta Kraus iz Leksikografskog zavoda Miroslav Krleža.

Na predavanju su doznali tko je osmislio enciklopedije, tko su bili veliki hrvatski izumitelji te zašto su enciklopedije važni i vrijedni izvori znanja. Saznali su  i zašto je zavod dobio ime po Miroslavu Krleži.

Danas enciklopedije možemo čitati i na internetu pa su tako još dostupnije. Na kraju predavanja učenici su   pozvani da posjete Leksikografski zavod Miroslav Krleža.

   Tijekom cijelog Mjeseca hrvatske knjige u školskoj knjižnici čitali smo slikovnice hrvatskih autora, a književnica i lutkarica Jadranka Čunčić Bandov odžala je još jednu veselu, vrckavu i zabavnu lutkarsku predstavu za učenike 1. razreda. Učenice 7.i 8. razreda sudjelovale su na Nacionalnom kvizu za poticanje čitanja u kome je također trebalo pročitati tri knjige domaćih autora i riješiti zadatke služeći se on–line enciklopedijama.

enciklopedistika3čunćić1 copy

 

Listopad - mjesec školskih knjižnica

1 1 1 1 1 3.00 (Glasova: 2)

volim knjižnicuSvake godine  listopad je mjesec posvećen knjigama i knjižnicama..

Tema  ovogodišnjeg Međunarodnog mjeseca školskih knjižnica  bila je: Zašto volim svoju školsku knjižnicu? Na jednostavno pitanje jednostavno su odgovorili učenici 1.razreda svojim simpatično nespretnim slovima i riječima.

    Kao i svake godine obilježili smo ga brojnim aktivnostima u školskoj knjižnici. U Pričaonici smo čitali i pričali priče i bajke, oslikavali straničnike i od papira izrađivali male čitače. Učili smo pisati glagoljicu i tako obilježili i Mjesec hrvatske knjige i temu „Baš baština“. Imali smo satove lektire u knjižnici, razgovarali o Ivani Brlić – Mažuranić, Mati Lovraku, gledali filmove snimljene prema književnim djelima. Mjesec školskih knjižnica završili smo čitanjem knjige Fantastične leteće knjige Morrisa Lessmorea koja govori o ljepoti priča i knjiga koje nam mogu pomoći kad smo tužni, kad nam je teško…Nakon prirodne katastrofe Morrisov je svijet ostao bez boja i smisla, a onda su došle knjige i knjižnica  i sve se promijenilo. Priču su slušali i Oscarom nagrađeni animirani film gledali učenici 8.c razreda.

 mali čitači3mali čitači1

glagoljica1mali čitači4

Posjet izložbi u Nacionalnoj i sveučilišnoj knjižnici

1 1 1 1 1 3.67 (Glasova: 6)

nsk3  

   Učenici osmih razreda  sa svojim razrednicima i knjižničarkom posjetili su danas izložbu „Hrvatska glagoljica“ u Nacionalnoj i sveučilišnoj knjižnici.

   Izložba je posvećena najstarijem hrvatskom pismu na kojem je zapisana hrvatska kulturna i povijesna baština.

 

  

  

Školska godina 2023/24

S. Prije p. Poslije p.
1. 8.00-8.45 14.00-14.45
2. 8.55-9.40 14.50-15.35
3. 9.50-10.35 15.45-16.30
4. 10.40-11.25 16.40-17.25
5. 11.30-12.15 17.30-18.15
6. 12.20-13.05 18.20-19.05
7. 13.10-13.55  

jpg Kalendar 2023/24

Obrasci

jpg Ispričnica roditelja

jpg Upis u drugu školu

jpg Upis u izbornu

jpg Ispis iz izborne

jpg Ispisnica iz OŠ

jpg Wiener osiguranje

jpg Privole

hr/pocetna/prijavae-Potvrde

Office365

Profesori i učenici imaju pravo na besplatni Office365.

Upute za preuzimanje

Streljački klub "Kustošija"