- Tribina za roditelje " Guramo li djecu i mlade u ovisnost?" ( 20. 11. 2024. )
- Dan sjećanja na žrtve Domovinskog rata i Dan sjećanja na žrtvu Vukovara i Škabrnje ( 16. 11. 2024. )
- Obrazac poziva za organizaciju višednevne izvanučioničke nastave ( 13. 11. 2024. )
- Odluka o izboru agencije za organizaciju i provedbu dvodnevne terenske nastave 6. i 8. razreda u Sloveniju i Italiju ( 30. 10. 2024. )
- Otvaranje ponuda za dvodnevnu terensku nastavu 6. i 8. razreda u Sloveniju i Italiju ( 29. 10. 2024. )
- Sudoku natjecanje 2024 - pozvani na regionalno natjecanje ( 25. 10. 2024. )
- Tribina „Kad roditelji nemaju autoriteta“ ( 18. 10. 2024. )
- Izložba modela stanica u školskoj knjižnici ( 17. 10. 2024. )
- “Mama, budi zdrava!” ( 11. 10. 2024. )
- Obilježavanje Svjetskoga dana mentalnoga zdravlja ( 11. 10. 2024. )
Kako smo obilježili Mjesec školskih knjižnica i hrvatske knjige
I ove godine Mjesec školskih knjižnica - listopad i Mjesec hrvatske knjige (15.10. – 15. 11.) obilježili smo brojnim aktivnostima. Sudjelovali smo u Međunarodnom projektu Bookmark Exchange Project koje svake godine organizira Međunarodna udruga školskih knjižnica (IASL). Moto ovogodišnjeg projekta bio je „Povežimo zajednice i kulture“. Prijavili smo pet skupina učenika (ukupno 100 učenika) i njihove učiteljice Snježanu Berc, Štefaniju Cipriš, Ivanu Benčić, Doru Fazinić, Željku Kljajić i Petru Husinec-Coha, a škole partneri bile su nam:
1.Osnovna šola Preserje pri Radomljah – Slovenija
2.Hunter Valley Grammar School – East Maitland, Australija
3.The Hamilton and Alexandra College – Hamilton, Australija
4.Washington International School Primary - Washington, USA
5.Newbridge Heights Public School – Norton, Australija
Budući da je 2018. godina proglašena Europskom godinom kulturne baštine, dogovorili smo se da na straničnicima predstavimo dio naše kulturne baštine. Prva radionica održana je 15. rujna u školskoj knjižnici, a na drugim radionicama nastali su lijepi straničnici s motivima licitarskih srca, šestinskih kišobrana, vučedolske golubice, kravata… koje smo poslali školama partnerima. Uz straničnike poslali smo i kratku prezentaciju o ljepotama i znamenitostima Hrvatske i o našoj školi.
Iz škola partnera stigli su prekrasni straničnici u obliku bumeranga, gitara, ispisani različitim jezicima, s motivima koala, klokana…pa smo željeli nešto više saznati o Australiji. U školskoj knjižnici organiziran je sat posvećen tom dalekom kontinentu. Pročitali smo australsku narodnu priču Čarobna svirala i naučili što je „poskakujuća Matilda“ koja ima i svoju pjesmu. Pjesma Waltzing Matilda neslužbena je australska himna pa smo je slušali gledajući animirani film. Plakate i prezentacije, koje su o Australiji nakon sata u knjižnici napravili učenici, predstavit ćemo na izložbi u predvorju škole. Sudjelujući u projektu, povezali smo zajednice i kulture i bili dio svjetske kulturne zajednice.
Mjesec hrvatske knjige bio je posvećen enciklopedistici. U suradnji s Knjižnicom Vrapče 3.11. 2017. Novinarska grupa naše škole i učenici 7.c bili su na predavanju „Kako nastaje enciklopedija?“ koje su održali Zdenko Jecić i Cvijeta Kraus iz Leksikografskog zavoda Miroslav Krleža.
Na predavanju su doznali tko je osmislio enciklopedije, tko su bili veliki hrvatski izumitelji te zašto su enciklopedije važni i vrijedni izvori znanja. Saznali su i zašto je zavod dobio ime po Miroslavu Krleži.
Danas enciklopedije možemo čitati i na internetu pa su tako još dostupnije. Na kraju predavanja učenici su pozvani da posjete Leksikografski zavod Miroslav Krleža.
Tijekom cijelog Mjeseca hrvatske knjige u školskoj knjižnici čitali smo slikovnice hrvatskih autora, a književnica i lutkarica Jadranka Čunčić Bandov odžala je još jednu veselu, vrckavu i zabavnu lutkarsku predstavu za učenike 1. razreda. Učenice 7.i 8. razreda sudjelovale su na Nacionalnom kvizu za poticanje čitanja u kome je također trebalo pročitati tri knjige domaćih autora i riješiti zadatke služeći se on–line enciklopedijama.